Gri Su Arıtım Sistemleri

Gri Su Arıtım Sistemleri

Foseptik atığı içermeyen duşlardan küvetten ve lavabodan gelen evsel atıksuya ‘GRİ SU’ denilmektedir. Gri su dönüşümünden kazanılan su, AB yönetmeliklerine göre hijyen şartlarını sağlamakta olup, yıkanma suyu niteliğindedir ve DIN 19650 standardına uygundur.

Gri suyu arıtarak temizlik işlerinde kullandığımız, içme suyu kalitesinde olmayan temiz su yerine kullanabiliriz. Böylece suyun geri dönüşümünü sağlayarak doğaya yaptığımız katkının yanında su masraflarını da büyük ölçüde düşürmüş oluruz.

Filtrelerin üretim teknolojisi ve yüksek arıtma kapasitesi sayesinde Gri Su Geri Kazanım Sistemi işletme sırasında hiçbir kimyasal temizliğe, dezenfeksiyon ünitelerine (klor dozlama, ozonlama, vs.) ihtiyaç duymamaktadır. Sistem için kimyasal temizlik yalnızca yılda 1 defa ve bakım esnasında yapılmaktadır. Sistemde işletme sırasında temizlik amacıyla geri yıkama yapılmadığı için giriş debisinin tamamı arıtılarak kullanılabilmekte ve su kaybı yaşanmamaktadır.

Gri Su Geri Kazanım Sistemleri günümüzün en modern su arıtma teknolojisi olan membran canlandırma yöntemini baz alarak suyu üç aşamada arıtır.

İlk aşamada, su belirli aralıklarla havalandırılarak sudaki oksijen miktarı arttırılır ve bakterilerin yaşaması için ideal ortam sağlanmış olur. Bu sayede suyun kokusunu, rengini ve sudaki organik maddeleri yok etmek için aerobik bakteriler tarafından biyolojik arıtma yapılmış olur.

Biyolojik arıtması tamamlanmış olan gri su, filtre modüllerinden vakumlama tekniği kullanılarak geçirilir ve son kullanıma hazır hale getirilir. Filtre, özel dizaynı sayesinde suyun arıtılması sırasında bir direnç oluşmasını önleyerek çok kısa sürede daha fazla miktarda suyu arıtır. Ayrıca çok küçük gözenekleri (< 0,2 µm) sayesinde gerçek bir bariyer oluşturarak bilinen tüm mikropları ve bakterileri süzer.

Sistem tümüyle paket halinde olup yalnızca gri su giriş, arıtılmış su çıkış ve enerji besleme bağlantılarının yapılması yeterlidir.

 

  • PLC kumandasında tam otomatik çalışmakta olup müdahale gerektirmez.

  • İşletme ve bakımı için uzman personel gerektirmez.

  • Teslim ve montaj süresi çok kısadır.

  • Arıtılmış su, WC rezervuarlarında, bahçe sulamada ve araba yıkamada kullanılabilmektedir.

  • Gürültü sorunu yoktur.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Quisque egestas risus sed lacinia maximus. Nam commodo sapien sit amet elit malesuada, at efficitur lacus semper.

Dosya ekleGözat
Mesaj Durumu

Eksik veya bol alan bırakmayınız