Biyolojik Paket Atıksu Arıtma Tesisleri

Biyolojik Paket Atıksu Arıtma Tesisleri

Biyolojik Paket Atıksu Arıtma Sistemleri

Atık su dengeleme havuzunda toplanan atıksu, dalgıç pompa vasıtası ile sistem girişinde bulunan sepet ızgaradan geçirilerek atıksu bünyesindeki çöp, bez, vb. katı pisliklerinden ayrıştırılır. Izgaradan sonra ardışık kesikli reaktöre geçen atıksular burada aktif çamur ile temas ettirilmektedir. Ardışık kesikli reaktörde, atıksuların içerdiği organik madde, aerobik bakteriler yardımı ile CO2 ve suya dönüştürülmektedir. Bunun için gerekli oksijen ve karışım havası, ünite bünyesinde bulunan blower ile sağlanmaktadır. Tüm sistem tam otomatik olarak çalışmaktadır.

Blowerden sağlanan hava, ince hava kabarcığı veren membranlı kauçuk difüzörlerle tüm tanka eşit olarak dağıtılmaktadır. Ardışık kesikli reaktörde organik kirliliği giderilen atıksular içerdiği bakteri yumaklarıyla çökelmeye bırakılmaktadır.

Çökeltime bırakılarak bakteri yumaklarından ayrılan arıtılmış su, dalgıç tip tahliye pompası ile alıcı ortama deşarj edilirken dozaj pompası ile hipoklorit dozlanarak dezenfekte edilmektedir.

Biyolojik paket atıksu arıtma sistemleri, 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu ve 2872 sayılı Çevre Kanunu, Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği’nde belirtilen alıcı ortama deşarj standartlarına uygun güvenilir bir arıtma sağlar.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Quisque egestas risus sed lacinia maximus. Nam commodo sapien sit amet elit malesuada, at efficitur lacus semper.

Dosya ekleGözat
Mesaj Durumu

Eksik veya bol alan bırakmayınız