Edi Elektrodeiyonizasyon

Edi Elektrodeiyonizasyon

EDI elektrodeiyonizasyon sistemleri, ultra saf su temininde kullanılan en ileri teknoloji ürünlerden bir tanesidir. Yüksek saflıkta suya ihtiyaç duyulan imalat sanayinde ve endüstriyel tesislerde EDI sistemlerinin kullanımı son yıllarda oldukça artmıştır. EDI sistemleri ile saf su iletkenliği 0,06 µs/cm (~16,7 Mohm direnç) seviyesine kadar düşürülebilmektedir. EDI elektrodeiyonizasyon sistemleri, tercihen çift geçiş RO ters ozmoz sistem ürün suyu ile beslenmelidir. Kurulumunu yaptığımız EDI sistemlerimizde Ionpure marka EDI modülleri kullanmaktayız.

EDI Elektrodeiyonizasyon

Kesintisiz çalışma ile istenen saf su kalitesi elde edilebilmektedir; Bu sayede işletme giderlerinde belirgin ölçüde azalma görülmektedir. Elektrodeiyonizasyon; modüler dizaynlı, kullanımı kolay, güvenli ve ekonomiktir. Çıkış suyu iletkenliği 16 Mohm.cm seviyesinde gerçekleşir. 

Elektrodeiyonizasyon, iyon değiştirme reçinelerini kullanarak, proses suyunda bulunan iyonları giderir. EDI teknolojisinin klasik karışık yatak reçineli sistemlerden ayıran en önemli fark reçine yatağı içinden geçen elektrik akımı sayesinde, iyonlar aralıksız olarak, besleme suyundan, konsantre hattına doğru hareket ederler. Bu sayede su saflaştırılır ve klasik reçineli saflaştırma proseslerinin neden olduğu zaman, su sarfiyatı, para ve kimyasal rejenerant kayıpları önlenir.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Quisque egestas risus sed lacinia maximus. Nam commodo sapien sit amet elit malesuada, at efficitur lacus semper.

Dosya ekleGözat
Mesaj Durumu

Eksik veya bol alan bırakmayınız